David Hielkema Rotating Header Image

#4 Verjaardag, Blue Mountains, Newcastle en meer

We zijn anderhalve week onderweg, hebben al zo’n 800 kilometer gereden en hebben al van alles meegemaakt. Laatste keer dat ik schreef was een paar dagen voor mijn verjaardag, een paar dagen voor de aankondiging dat we naar The Blue Mountains zouden gaan. In de tussentijd is er alweer veel gebeurd.

Ten eerste wil ik iedereen die mij gefeliciteerd heeft met mijn verjaardag bedanken. Mijn verjaardag zelf, voor het eerst zonder familie en vrienden, op Sydney en de mensen die ik hier heb ontmoet na natuurlijk. Je hebt in je leven scenario’s die je niet wil meemaken, rond half 1 ’s nachts 5 december maakte ik zo’n scenario mee. Wat het precies was zal ik jullie besparen, en dat is misschien voor mezelf ook het beste. In ieder geval lag ik rond 2 uur ’s nachts in mijn bed en heb ik het geplande avondje uitgaan even gelaten voor wat het was. Wat ik me van de avond kan herinneren is dat ik een taart kreeg met 22 jaar erop. Waarom 22? Aangezien wij de jongeren hier zijn en dat niet op alle fronten altijd even goed uitkomt, heb ik tegen velen na een tijdje met een knipoog verteld dat ik 22 jaar werd.

De volgende dag was het opstaan met een kater om vervolgens de auto in te pakken om richting The Blue Mountains te gaan. Eerlijk gezegd hadden we weinig zin om te vertrekken uit Sydney, het leven is daar goed. We hebben er veel leuke mensen ontmoet, elke avond was het gezellig en we hadden alle vrijheid. Aan de andere kant is het ook weer zo dat nu het echte reizen ging beginnen, en uiteindelijk zijn we daarvoor gekomen. Of deels daarvoor.. in ieder geval niet om eeuwig in Sydney te blijven.

Normaal gesproken ben je in zo’n twee uur bij The Blue Mountains, wij deden er vier uur over. Daar aangekomen was het opzoek naar de welbekende Three Sisters. Prachtig, vooral de rust die er heerst. Dankzij de verrekijker, bedankt hiervoor vrienden, hadden we ook nog eens een perfecte view. Leuk al dit culturele gedoe, het begon al donker te worden en moesten nog een plek zoeken om te kunnen slapen. Tevens was het nog steeds mijn verjaardag, en wat doe je dan? Je gaat midden op een berg staan, waar je minimaal bereik hebt met de buitenwereld en echt in de middle of nowhere bent. Het was er heerlijk.

De dag erop was het weer goed, na een waterval bezocht te hebben in nog steeds het blauwe bergen gebied, wilde we terug richting de kust. In Australië hebben we alle tijd, we kunnen gaan waar we willen en hebben geen haast. Uiteindelijk vertrokken we laat in de middag en zouden we er nog een dagje extra over doen om in het welbekende plekje Newcastle te komen. Tenminste, dat was het plan, want hier gingen we slapen:

En hier werden we wakker:

Hoe? Het was de beste spot tot nu toe om te slapen, zie de foto’s alleen al. We waren alleen echt geïsoleerd van de buitenwereld, een noodoproep was niet mogelijk. Toen we rond 11 uur wilde gaan slapen, net in de auto lagen, stopte er een witte auto achter ons. De persoon of personen erin konden we niet zien, het was vreemd. In het pikdonker een auto die stopt, zonder daarna nog een lichtje aan te doen of even uit te stappen. We besloten om te vertrekken, Syd achter het stuur en ik naar buiten om alle spullen die daar nog lagen bij elkaar te pakken. Met de adrenaline die we hierdoor kregen besloten we om direct door te rijden naar Newcastle.

Ondertussen zijn we nog steeds in Newcastle en is het hier best saai. Weinig backpackers, weinig te beleven en nog met weinig mensen gepraat. Daarvoor is een hostel dan wel weer geweldig, je ontmoet er veel mensen waar je direct een band mee hebt, het backpackgevoel. Whatever that may be.. We zitten een beetje aan een leeg strand, ben goed verbrand trouwens, en gaan naar natuur reservaten. We zitten dan ook aan te twijfelen wat we nu moeten gaan doen, weg hier en terug richting Sydney, meer richting Cairns of hier opzoek gaan naar mensen? Het is lastig, want met kerst en oud en nieuw willen we niet alleen zijn, maar waar ontmoet je de meeste mensen waar je deze dagen mee kan vieren? Het komt goed, we vinden onze weg wel.

Voor zover weer een stukje van mijn kant! Heb je trouwens vragen, over de auto, over het leven, over het uitgaan, over de dames, over de foto’s, over wat we eten, over wat dan ook.. Stel ze hier en wellicht beantwoorden we ze ooit, wanneer we wat rustiger achter de computer kunnen zitten met onbeperkt internet!

Gegroet vanuit Newcastle!

Klik op de plaatjes om ze vergroot te zien!

23 Comments

  1. Big Daddy says:

    Hey Boys,
    heb ik net een sms verstuurd met de vraag hoe en waar jullie slapen,
    krijg ik nu je mail binnen met alle antwoorden..!
    Nou ja, dan weet je i.i.g. dat de smsjes nu wel aankomen.
    …David, je heb me nu wel nieuwsgierig gemaakt met dat scenario…..tell us more about it…!?
    en dat op die parkeerplaats…goeie aktie…meteen wegwezen ! You never know.
    Aan de foto’s te zien hebben jullie het helemaal naar je zin en wij zitten hier te blauwbekken..!
    Veel plezier en DD&D !!

    O,ja het plaatje linksonder van Syd geeft bij het vergroten de foto ernaast weer.

  2. Big Daddy says:

    Snelle aktie mannen, plaatje is nu weer goed!

    SMS-Landnummer = +61

    laterrrrr……

  3. He mannen,

    Ja, en dan heb je tijd en alle mogelijkheden en welke kies je dan? Een heerlijk luxe probleem, houden zo!
    Big Daddy, dat scenario gaat David helemaal niet vertellen, en buiten dat, een deel staat al in een reactie van mij op de website, meer is echt niet nodig;)!

    David, jouw sinterklaascadeau aan ons was er een van onschatbare waarde. Mijn god wat bijzonder! Ook hier nog een keer: Dank je wel!

    En wie kookt het lekkerste van jullie twee?
    Vragen zat maar van lieverlee vertellen jullie van alles. Als je zelf maar alles weet!!
    En wat fijn toch dat er fototoestellen mee zijn, het is zo leuk om jullie blije gezichten te zien!
    Pas op met verbranden, P20 blijven gebruiken, zo zonde van je lijf anders!

    Genoeg mama praat, hou van jullie!

    Kussen

  4. Ja, nou.. dat oppassen weet ik wel. Pff, echt pijnlijk. Nog nooit gehad zo erg. Maar verder koken we samen, dus dan komt het wel goed.

    We gaan weer verder, Newcastle uit en richting Sydney terug… En we zien het dan wel weer.

    Ajuu!

    Als het goed is moet iedereen het nu kunnen lezen, zo niet gebruik dan Firefox!

  5. Jos Bouman says:

    Eeey David!

    echt super ziet het er uit man;)
    ben jaloers! hahah
    maar gaat dat rijden wel een beetje aan de linkse kant?
    spreek je wel weer
    en maak nog wat mooie picca’s he:p

    latersss

  6. Annemiek says:

    Hoi jongens, gister kon ik hem niet openen maar vandaag kon ik gelukkig de nieuwe belevenissen weer lezen. Ach David, weer wat geleerd moet je maar denken, en dat op je 22e, dat schiet lekker op. Hoe is het Syd? Hoe ervaar jij alles? Of kun je je helemaal vinden in de woorden van David? Prachtige foto’s, leuk om te zien waar jullie zijn. Met de feestdagen weer in Sydney? Het is wel leuk om daar Oud en Nieuw te vieren maar ik dacht dat jullie dat al van plan waren. Ach jullie hebben tijd genoeg om plannen te maken en uit te voeren. Jongens veel plezier en avontuur maar weer, groeten Jules en Annemiek.

  7. Gerard Lieshout says:

    David en Sydney,

    Wat een leven! Avontuur, nieuwe mensen ontmoeten, van nieuwe uitzichten genieten, vuurtje steken in het bos. Fantastisch! Auto en inrichting lijken mij ideaal. Een kleine camper zeg maar. Geniet er van (maar dat doen jullie volop, dat is wel te zien op de prachtige foto’s) en pas goed op jezelf.

    Gerard

  8. Have a Camel.... says:

    Nou jongens, i.p.v. kangaroorubber heeft de Australische overheid een nieuw menu opgesteld:

    SYDNEY -  Recent kregen de Australiërs het dringend advies kangoeroes te gaan eten om het klimaat te redden. Maar dinsdag kregen ze een urgenter advies dat mogelijk zijn weerslag heeft op de Australische kerstmenu’s: Eet kamelenvlees. Het land telt veel te veel kamelen.
    Een wetenschappelijk onderzoeksrapport vraagt dringend kamelen te gaan eten om het kwetsbare ecosysteem in de Australische woestijn voor de ondergang te behoeden. Er leven meer dan een miljoen kamelen in het wild. De kameel werd in de 19e eeuw als lastdier naar Australië gebracht maar bleek door de auto en de trein al snel overbodig.
    Nu heeft het land de grootste wilde kamelenkudde ter wereld. Die ruïneert het ecosysteem en put de schaarse waterbronnen uit, stellen de onderzoekers van het Desert Knowledge Cooperative Research Centre. Woensdag biedt dit onderzoekscentrum ambtenaren een barbecue met kamelenvlees aan in de hoofdstad Canberra. Een van onderzoekers, professor Murray McGregor, beklemtoonde dat het voortreffelijk en mals vlees is.
    Begin oktober kwam de officiële Australische klimaatadviseur professor Ross Garnaut met een ander hoofdgerecht. Hij beklemtoonde dat schapen en runderen zo veel boeren en zoveel winden laten dat ze een belangrijk deel van de broeikasgassen voor hun rekening nemen. Hij meende dat de veestapel in 2020 uit 240 miljoen schone kangoeroes moet bestaan.
    Je kan je dus nu een bult (of twee) gaan eten…….

  9. Paulus says:

    Vertel mij maar ff over die damen dan :P

  10. Paulus says:

    Correctie : Dames *

  11. cas says:

    Hey jongens weer een leuk stukje en erg mooie fotos.
    David nog gefeliciteerd met je 22e verjaardag(19e):P.
    Wat een avonturen weer, wel lekker spannend hoor.
    Nou ik hoor en lees er wel weer meer over.

    Groeten,
    familie Knol

  12. Ruurd says:

    Ha mannen, eet je een bult aan kangaroes en vul je buidel vol met kamelenmelk, maar blijf wel een beetje actief bewegen. Aussies kunnen jullie altijd nog worden. Geniet & hugz!

    Australiërs zijn nog dikker dan Amerikanen
    SYDNEY (Tim Dekkers) – Australiërs zijn volgens onderzoeken veel te zwaar. Het land stevent af op een ‘nationale ramp’ als het probleem van overgewicht niet te lijf wordt gegaan. Volgens recente cijfers heeft 65 procent van de Australiërs van 18 jaar en ouder last van overgewicht. Wat is er aan de hand in het land dat zo’n sportief en gezond imago heeft? Steeds meer mensen zitten in hun vrije tijd op de bank. Ze kijken meer naar tv en zitten meer achter de computer. In vergelijking met de jaren tachtig zijn de Australiërs ook veel meer gaan eten en drinken. En ze zijn verslaafd aan hun auto’s. Het openbaar vervoer is een stuk slechter dan in Nederland, er zijn amper wandelpaden en er wordt bijna niet gefietst. De hele infrastructuur in Australië is gebouwd op auto’s, niet op actief bewegen.

  13. Camiel says:

    weer prachtige verhalen broer en ja we schrokken van je cadeau xxxx

    je broertje en echt een mooie site heb je

    love you je broertje

  14. Jeroen says:

    Ha David,

    Ja ik volg je blog ook! Leuk om te lezen wat je allemaal meemaakt. Nog even iets oefenen op de foto’s die kunnen wel wat beter, haha.

    Ik zit hier dagelijks op kantoor en krijg als ik dit allemaal lees gelijk alweer zin om weg te gaan. :)

  15. Anneloes says:

    heey david!

    het kado is zeker geslaagd!!:D
    echt een goeie actie van ons!

    X Anneloes

    ps. geweldig die foto dat je op die waterval staat:D

  16. Ted says:

    Ha die David,
    Goed om die heerlijke verhalen te lezen man…ik wou dat ik er ook zat! Heb veel respect voor hoe je het allemaal regelt, klinkt alllemaal perfect. Vooral die auto, wat een vet ding! Ik lees ook dagelijks de verhalen van Rob, een vriend van mij die daar ook zit en die volgt precies dezelfde route op dezelfde tijd…dus mocht je hull toevallig een Rob met krullen tegen komen, doe hem de groeten:P
    Heb je trouwens het smsje van mij en Ivar nog gekregen? Weet namelijk niet of het goed ging met nummer en gedoe, vandaar later ook nog de krabbel!
    Heerlijk zo zonder schoolstress daar, ik voel hem wel hier…
    Geniet en tot later!

  17. Heey ieder!

    Leuke reacties, we genieten zeker.

    @Ted; Ik heb de sms niet ontvangen. +61 moet er voor, schijnt.. Geen idee dus ;) !

    @Anneloes; Gelukkig! Ben ik blij om. :)

    Verder allemaal de groeten vanuit hier en leuk dat jullie reageren.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>